Самарқанд вилоят давлат солиқ бошқармасида 17 март куни бўлиб ўтган солиқчилар ва журналистлар учрашуви 2015 йилда Солиқ кодексига киритилган ўзгартириш ва қўшимчаларнинг мазмун-моҳиятига бағишланди. Ўзбекистоннинг солиқ ва бюджет сиёсатидаги янгиликлар ҳақида журналистларга солиқ бошқармасининг масъул ходимлари батафсил сўзлаб беришди.
четверг, 12 марта 2015 г.
Самарқандда банклар тадбиркорларга қандай ёрдам кўрсатмоқда?
Ўзбекистон Республикаси Марказий банкининг Самарқанд вилоят бош бошқармаси бошлиғи Ғанишер Маматқуловнинг матбуот анжумани бўлиб ўтди. 12 март куни ўтказилган ушбу тадбирда кичик бизнес ва хусусий тадбиркорлик субъектлари учун яратилаётган имкониятлар ва берилаётган имтиёзлар бўйича банклар томонидан олиб борилаётган ишлар хусусида сўз юритилди.
вторник, 10 марта 2015 г.
воскресенье, 8 марта 2015 г.
четверг, 5 марта 2015 г.
Матбуот анжумани: Сайловолди ташвиқоти қандай ўтмоқда?
7-Самарқанд округ сайлов комиссияси раиси Яхшинор Аллаёровнинг навбатдаги матбуот анжумани бўлиб ўтди. Ўз чиқишида Я.Аллаёров Ўзбекистон Республикаси Президентлигига сайлов кампанияси қизғин паллага кирганлигини таъкидлаб, Президентликка номзодларнинг ўтказаётган сайловолди ташвиқоти ҳақида ахборот берди.
вторник, 3 марта 2015 г.
Президентга қўшиб мени ҳам қўриқлашди
2 март куни Самарқандда сайловчиларнинг Президент ва айни пайтда 29 мартда бўладиган сайловда Ўзбекистон Республикаси Президентлигига номзод Ислом Каримов билан учрашув бўлиб ўтди. Шу куни кўрилган кенг миқёсдаги хавфсизлик чоралари доирасида Президентга қўшиб мени ҳам қўриқлашди.
Подписаться на:
Сообщения (Atom)